گونه های مختلف پارچه مبلی

مبل‌ها سرمایه‌گذاری هنگفتی هستند، بنابراین نمی‌خواهید در هر مقطع زمانی در انتخاب متریال یا سبک خود فکر کنید. برای جلوگیری از «چه می‌شود» و پشیمانی در آینده، برای انتخاب متریال مناسب برای مبل خود زمان بگذارید – چه سفارشی باشد یا نه. شما از انتخاب خود برای سال‌های آینده راضی خواهید بود و نیازی به هزینه اضافی برای نگهداری یا نگهداری نخواهید داشت! با قرار دادن دوام، راحتی و سبک، در اینجا چند انتخاب پارچه مبل وجود دارد که می توانید به آنها نگاه کنید.


بهترین انواع متریال مبل

1.چرم
چرم به راحتی تمیز می شود. چرم مورد علاقه قدیمی، وقتی صحبت از مبل‌هایی با هر سبکی به میان می‌آید، بی‌معنی است. تمیز کردن آن برخلاف پارچه مازراتی لباس مجلسی آسان است، در طول زمان به خوبی خود را حفظ می‌کند و در رنگ‌ها، پوشش‌ها و بافت‌های متنوعی ارائه می‌شود که جذابیت بصری را ارائه می‌دهد. اکثر مواد چرمی مبل امروزی دارای روکشی مقاوم در برابر لکه هستند که آن را برای خانه‌هایی با فضای نشیمن بسیار ایده‌آل می‌سازد. همانطور که گفته شد، چرم کاملاً در برابر خراش آسیب پذیر است و در صورت نوسان سطح رطوبت ممکن است دچار ترک شود.

2.کتان
یک پارچه سخت و خشن. کتانی یک منسوجات سخت است و حس لوکسی دارد که آن را به یک انتخاب قابل رشک برای مبل تبدیل می کند. با این حال، این پارچه برای خانه‌هایی با ساکنان بزرگسال مناسب است تا خانواده‌هایی که بچه‌های کوچک یا حیوانات خانگی دارند، زیرا کتانی تحت فشار به خوبی مقاومت نمی‌کنند، به خصوص اگر پارچه کتان انتخابی از بافت‌های گشاد ساخته شده باشد. در مورد مقاومت در برابر لکه، رنگ‌های روشن‌تر، شمع را در برابر سایر مواد نگه نمی‌دارند و به سختی می‌توان آن را همیشه بدون چروک نگه داشت.
بهترین انواع متریال مبل

چهل تکه دوزی با پارچه مبلی

3. پنبه
پارچه پنبه ای بادوام است. کاملاً مشابه کتان، پنبه نیز پارچه‌ای بادوام و بادوام است، اما در مناطقی که احتمال تجمع افراد زیادی در یک زمان وجود دارد، مانند اتاق نشیمن، خوب نمی‌ماند. این مواد مبل را می توان درمان کرد و در برابر لکه مقاوم کرد، اما حتی در این صورت هم تمیز کردن آن به این راحتی نیست. پارچه‌های پنبه‌ای متراکم مانند جین و بوم روشی هوشمندانه برای رفع این اخطارها هستند. پنبه خالص علیرغم اینکه می تواند در برابر انباشته شدن مقاومت کند، لکه ها و رنگ ها را سریعتر جذب می کند که در مدل سارافون با پارچه کرپ نیز این جنس دیده می شود.

4. پشم
ترکیبات پشمی بادوام و گرم هستند. ترکیب پشم و پشم، موادی ایده آل برای مبل انتخاب می کند زیرا بادوام و گرم هستند. آنها همچنین گزینه خوبی برای خانه های مناسب برای کودکان هستند زیرا انباشته شدن و چروک شدن زیادی را تجربه نمی کنند. تمیز کردن پشم در صورت ریختن و لکه نیز آسان تر است. استفاده از جاروبرقی روی آن گرد و غبار را از بین می برد. با این حال، این پارچه ممکن است انتخاب ایده آلی برای آب و هوای گرم نباشد زیرا گرما را حفظ می کند.
بهترین انواع متریال مبل

پارچه کرپ مازراتی

بنابراین، بهترین گزینه پارچه مبل بر اساس دوام کدام است؟

چرم
چرم قهوه ای
چرم قهوه ای کلاسیک

چرم در مورد دوام، سر و شانه ها را بر روی سایر مواد مبل قرار می دهد.خرید پارچه مبلی طرح چرم کاملاً یک سرمایه گذاری است، اما در آزمون زمان مقاومت می کند و به خوبی در شرایط پریشانی مقاومت می کند. اگر نگران این هستید که بچه ها یا حیوانات خانگی این مواد را لکه دار کنند، چرم آسیب دیده را انتخاب کنید – هر گونه لک به درستی با هم ترکیب می شود.

نکته PRO:
اگر قصد دارید روکش کنید، بهترین متریال به شکل مبلمان نیز بستگی دارد. مراقب طرح‌ها و طرح‌ها باشید، زیرا ممکن است در هنگام برش پارچه، آنها را مخدوش کنند. بنابراین، چیزی که بعد از اولین برداشت مطلوب انتخاب می‌کنید، ممکن است وقتی شکل مبل به خود می‌گیرد، عالی به نظر نرسد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.