گرده افشانی فلفل دلمه ای شیرین ماده

فلفل های شیرین گرده افشان اختیاری هستند، به این معنی که خود سازگار هستند، اما در صورت انتقال گرده می توانند با فرد دیگری جفت شوند.

گل های فلفل منفرد دارای هر دو قسمت زایشی (ماده و پرچم) با قابلیت خود بارور شدن هستند.

فلفل‌های شیرین را باید با همه گیاهان در جنس فلفل دلمه ای سبز خشک شده از جمله فلفل‌های تند از همه نوع، سازگاری متقاطع در نظر گرفت.

اگرچه هیبریدهای بین گونه‌ای ممکن است در همه موارد قابل دوام نباشند.

گرده افشانی فلفل دلمه ای مینیاتوری ۱۴۰۱ متقاطع معمولاً توسط حشرات ایجاد می شود. توصیه هایی برای محدود کردن تلاقی و تشویق خود گرده افشانی در بخش زیر گنجانده شده است.

دو عامل حیاتی در حفظ سلامت ژنتیکی، انعطاف پذیری و یکپارچگی انواع فلفل در طول تولید بذر باید در نظر گرفته شود.

اندازه جمعیت و فاصله جداسازی. حفظ یک جمعیت به اندازه کافی مستلزم صرفه جویی در دانه از گیاه فلفل دلمه ای ماده کافی برای حفظ تنوع ژنتیکی تنوع شماست.

تنوع ژنتیکی به تفاوت های ژنتیکی بین گیاهان در همان رقم اشاره دارد. اگرچه ممکن است دو گیاه فلفل یکسان به نظر برسند و از نظر عملکردی میوه های یکسانی تولید کنند.

اما ممکن است تفاوت هایی در ساختار ژنتیکی خود داشته باشند که درجات متفاوتی از تحمل به عوامل استرس زا مانند آفات، بیماری ها، خشکسالی و گرما را نشان می دهد.

تولید و ذخیره بذر از چندین گیاه فلفل دلمه نارنجی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که تنوع کافی برای ادامه تولید قابل اعتماد و قوی در آینده حفظ می شود.

همیشه دانه‌های گیاهان سالم و قوی را ذخیره کنید تا مطمئن شوید که هم دانه‌ها و هم نتاج از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

برای اطمینان از یکپارچگی واریته ای و ژنتیکی یک واریته، این اندازه های جمعیتی توصیه شده و فواصل جداسازی را برای مقدار فضایی که باید بین واریته های مختلف و/یا طبقات مختلف بازار حفظ شود، دنبال کنید.

  • منابع:
    1. Sweet Pepper Breeding and Seed Saving Guide
  • تبلیغات:
  1. قارچ سخنگو که میتواند شما را نصیحت کند
  2. مردی که با استفاده از شیربرقی آب موتور ساخت!
  3. ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
  4. پیدا شدن چیزهای بسیار عجیب در بیابان لوت ایران!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.