چه کسی اشعه ایکس را کشف کرد

1851
هرمان فون هلمهولتز، فیزیکدان آلمانی، اتوسکوپ دیجیتال  افتالموسکوپ را برای بررسی شبکیه و سایر قسمت های داخلی چشم اختراع کرد.

1853
چارلز گابریل پرواز، MD، جراح فرانسوی، و الکساندر وود، پزشک اسکاتلندی، مستقل از یکدیگر، سرنگ زیرپوستی را تولید می کنند. اصل کلی تزریق حداقل برای 1800 سال شناخته شده بود – پزشکان یونانی و رومی از ابزارهای نازک و توخالی معروف به سرنگ های پیستونی برای تزریق مایعات به بدن استفاده می کردند.

1895
دکتر ویلهلم کنراد رونتگن، مهندس و فیزیکدان آلمانی، دستگاه استریل دندانپزشکی اشعه ایکس را کشف می کند. اولین تصاویر اشعه ایکس در ایالات متحده یک ماه بعد توسط استاد دانشگاه ییل، آرتور دبلیو رایت، دکترا منتشر شد و اولین عکس بالینی اشعه ایکس در کالج دارتموث در همان هفته گرفته شد.

1903
دکتر ویلم آینهوون، پزشک هلندی، الکتروکاردیوگرام دستگاه فور پزشکی ساخته شده توسط یک فیزیولوژیست بریتانیایی را اصلاح می کند و ابزاری برای ثبت تکانه های الکتریکی قلب ابداع می کند.

1924
دکتر هانس برگر، فیزیولوژیست و روانپزشک آلمانی، کار اینتهوون را توسعه می دهد و روشی را برای ثبت امواج مغزی انسان از طریق جمجمه به نام الکتروانسفالوگرافی یا EEG ایجاد می کند.

1929
یک مهندس آمریکایی به نام فیلیپ درینکر، ریه آهنی را ایجاد می کند،  دستگاهی که برای بیماران فلج اطفال که دیگر نمی توانند به تنهایی نفس بکشند، تنفس می کند.

1931
مهندسان برق آلمانی Max Knoll و Ernst Ruska اولین میکروسکوپ الکترونی دستگاه فیزیوتراپی لیزری را طراحی کردند که ساختارهای کوچک درون سلولی را بسیار فراتر از ظرفیت میکروسکوپ های نوری بزرگ می کند. جورج ای پالاد و همکارانش بخش زیست شناسی سلولی را در ییل در دهه 1970 یافتند، جایی که میکروسکوپ الکترونی را با بیوشیمی ادغام کردند تا پایه زیست شناسی سلولی مدرن را پایه ریزی کنند. پالاد در سال 1964، یک سال پس از ورودش به دانشگاه ییل، برنده جایزه نوبل پزشکی یا فیزیولوژی شد.

 • منابع:
  1. Medical devices and technology across the years
 • تبلیغات:
  1. استفاده از انجیر خشک به عنوان دسر برای مجالس
  2. مطالبی در مورد کلاه چرم
  3. چسباندن پنکه به سقف خودور با چسب
  4. برای رفع لکه های لاک از ظروف چینی استفاده نمایید

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.