پلی استایرن در بورس را جدی بگیرید و سرمایه گذاری کنید

6.6 پلی استایرن (PS)
پلی استایرن با هزینه کم، چگالی کم، شفافیت، پایداری ابعادی و سازگاری است پلی استایرن در بورس نیز وجود دارد با استریلیزاسیون پرتو، ویژگی های جذاب بسیاری برای کاربردهای پزشکی دارد.

پلی استایرن می تواند به دو شکل باشد: پلی استایرن کریستالی و پلی استایرن با ضربه بالا (HIPS).

کاربردهای پزشکی پلی استایرن کریستال شامل ظروف آزمایشگاهی مانند ظروف پتری و سینی های کشت بافت می باشد.

پلی استایرن با ضربه بالا در محصولات ترموفرم شده مانند سینی های کاتتر، سینی های پمپ قلب و سینی های اپیدورال استفاده می شود.

هم پلی استایرن کریستال و هم HIPS در تجهیزات مراقبت های تنفسی، هاب سرنگ ها و قوطی های مکش کاربرد دارند

در ظروف آزمایشگاهی و بسته بندی کیت ها و سینی ها، پلی استایرن با PVC و پلی پروپیلن قابل رقابت است.

رزین های پلی استایرن کریستال شیشه ای و شفاف هستند و اغلب به صورت گرانول های یک هشتم اینچی عرضه می شوند.

به عنوان پلی استایرن گرا (OPS) شناخته می شوند تا زمانی که دو محوره شوند شکننده هستند و سپس نسبتاً انعطاف پذیر و بادوام می شوند.

پلی استایرن جهت دار با کشش ورق پلی استایرن در جهت عرضی تشکیل می شود که در غیر این صورت ورق نازک تر و شکننده تر را سفت می کند.

نمرات کریستال های تزریقی معمولاً در کاربردهایی مانند کارد و چنگال، لیوان نوشیدنی، لیوان، تجهیزات آزمایشگاهی پزشکی و تشخیصی، لوازم اداری و لوازم خانگی استفاده می شود. نمرات کریستال با حرارت بالا قالب‌گیری تزریقی معمولاً در کاربردهایی مانند محصولات پزشکی، بسته‌بندی، لوازم خانگی، لوازم اداری و ظروف دیسک فشرده استفاده می‌شود.

گریدهای ضربه ای بالا پلی استایرن با الاستومرهای پلی بوتادین اصلاح می شوند .

گریدهای با ضربه بالا معمولاً در محدوده 6 تا 12 درصد الاستومر و گریدهای ضربه متوسط ​​حاوی حدود 2 تا 5 درصد هستند.

رزین های پلی استایرن با ضربه بالا (HIPS) دارای ویژگی هایی مانند سهولت پردازش، پایداری ابعادی خوب، استحکام ضربه ای و استحکام هستند.

در سال‌های اخیر، برخی از گریدهای با کارایی بالا از رزین‌های HIPS به رقابت با رزین‌های مهندسی گران‌تر در کاربردهایی مانند لوازم خانگی ولوازم الکترونیکی مصرفی رزین های HIPS قالب گیری تزریقی در کاربردهایی مانند لوازم خانگی، لوازم جانبی اداری ممتاز، محصولات مصرفی و اسباب بازی ها استفاده می شود.

رزین‌های HIPS اکسترود شده در کاربردهایی مانند بسته‌بندی مواد غذایی، ظروف لبنیات، لیوان‌های فواره‌ای سودا، درب‌ها، بشقاب‌ها و کاسه‌ها استفاده می‌شوند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.