مصرف انجیر خشک فیبر شما را از شر بیماری خلاص می کند

شکی نیست که انجیر خشک فیبر فقط یک میوه خوشمزه نیست، بلکه فواید بسیاری برای سلامتی بدن نیز دارد، یکی از فواید انجیر خشک که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است این است که به بدن کمک می کند تا از شر بسیاری از بیماری ها خلاص شود.

به گزارش Livestrong.com، یک فنجان انجیر خشک تقریباً یک چهارم کلسیم مورد نیاز روزانه شما را تامین می کند.

زمانی که کلسیم به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل مصرف شود از پوکی استخوان و پوکی استخوان محافظت می کند.

بررسی سال 2018 منتشر شده در Sains Malaysiaiana ، ارتباط قوی بین مصرف انجیر خشک و سلامت استخوان ها را گزارش می دهد. 

به گفته محققان، محتوای معدنی این میوه بسیار شبیه به شیر انسان است.

همانطور که بسیاری از مطالعات ذکر شده در این بررسی نشان می دهد، انجیر به دلیل سطوح بالای کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فسفر ممکن است به پیشگیری از پوکی استخوان کمک کند.

انجیر خشک

این مواد مغذی همچنین از رشد و نگهداری استخوان حمایت می کنند، به علاوه کلسیم و پتاسیم به کاهش پوکی استخوان و کاهش از دست دادن کلسیم در ادرار کمک می کند.

آیا انجیر خشک وزن اضافه می کند؟ سوالی که ذهن بسیاری از مردم را درگیر کرده است و پاسخ این است: بله و خیر.

اگر انجیر خشک به مقدار زیاد مصرف شود، بدون شک باعث افزایش وزن می شود، در حالی که اگر در حد اعتدال مصرف شود، به کاهش وزن کمک می کند.

زیرا پر از فیبر است که باعث می شود احساس گرسنگی و سیری کنید.

همانطور که توسط هاروارد بهداشت توضیح داده شده است، رژیم های غذایی غنی از فیبر، مانند انجیر خشک، نه تنها کنترل وزن را بهبود می بخشد، بلکه از بیماری قلبی و دیابت نیز محافظت می کند.

یک مطالعه در سال 2017 که در مجله تغذیه و متابولیسم منتشر شد، رابطه مثبتی بین دریافت فیبر کمتر و شاخص توده بدنی بالاتر نشان داد، بنابراین دانشمندان پیشنهاد می‌کنند که خوردن فیبر بیشتر ممکن است سلامت کلی را بهبود بخشد و وزن بدن را کاهش دهد.

بعلاوه، انجیر خشک به طور طبیعی شیرین است و فاقد قند افزودنی است، بنابراین یک جایگزین سالم برای دوستداران شکلات، کیک و سایر غذاهای فرآوری شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.