سس تک نفره کچاپ که تغذیه غول پیکرترین حشره دنیا می باشد

اگر می خواهید سس تک نفره کچاپ تهیه شده از ماهی یا سایر غذاهای دریایی را امتحان کنید، مطمئن هستم که طعم سس ماهی، سس صدف و ورسسترشر را شگفت زده خواهید کرد.

سس ماهی یک منظره آشنا در کشورهای جنوب شرقی آسیا یا شرق آسیا است. در واقع، این یک چاشنی اصلی در غذاهای تایلندی، ویتنامی، کامبوج و سایر غذاهای است.

با این حال ریشه اولیه این سس را می توان به یونان باستان در حدود قرن 4 تا 3 قبل از میلاد ردیابی کرد.

پس طعم سس ماهی چیست؟ این سس با طعم مرزه و اومامی بسته بندی شده است زیرا سس ماهی از تخمیر ماهی و نمک تهیه می شود. و درست کردن آن در خانه مناسب نیست زیرا فرآیند ساخت آن چندین ماه یا تا 2 سال طول می کشد.

سس

بین سس ماهی و سس صدف تفاوت هایی وجود دارد که در قسمت بعدی بیشتر به آنها خواهم پرداخت. در مورد کاربرد، می توانید از سس ماهی به عنوان چاشنی استفاده کنید که می تواند در حین یا بعد از پخت و یا به عنوان سس غوطه وری به آن اضافه شود.

سس صدف و ماهی شور هستند، اما مواد آنها کاملاً متفاوت است. در اینجا یک تعریف جامع از سس صدف آورده شده است.

اساساً این سس شامل عصاره صدف است و به همین دلیل نام آن به این سس می رسد. به دلیل ظاهر نشاسته ذرت، رنگی تقریبا سیاه با قوام غلیظ دارد.

در مقایسه با سس ماهی طعم این سس لطیف‌تر است، اما همچنان طعم لذیذ و اومامی مجموعه عظیمی از غذاها، از گوشتی گرفته تا سبزیجات را افزایش می‌دهد. در چین سس صدف برای تهیه غذاهای لذیذ نودل سرخ شده ضروری است. ممکن است گاهی اوقات به عنوان روکش استفاده شود.

مانند سس ماهی این نیز یک چاشنی محبوب در کشورهای آسیایی، به ویژه تایلند، چین، ویتنام و مالزی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.