زردچوبه گلستان 75 گرمی سوختگی را درمان می کند

دسته هایی که باید از مصرف زردچوبه گلستان 75 گرمی خودداری کنید یا آن را پس از مشورت با پزشک مصرف کنید، شامل موارد زیر است:

بیماران مبتلا به مشکلات کیسه صفرا: زردچوبه می تواند مشکلات کیسه صفرا را بدتر کند، بنابراین زردچوبه نباید در مقادیری بیشتر از مقادیر موجود در غذا استفاده شود تا از مزایای درمانی زردچوبه در بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا یا انسداد مجرای صفرا استفاده شود.

بیماران مبتلا به مشکلات خونریزی: مصرف زردچوبه ممکن است لخته شدن خون را کند کند، که می تواند خطر کبودی و خونریزی را برای افراد مبتلا به اختلالات خونریزی افزایش دهد.

بیماران دیابتی: کورکومین باعث کاهش قند خون در بیماران دیابتی می شود، بنابراین توصیه می شود در افراد دیابتی با احتیاط مصرف شود زیرا ممکن است قند خون را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

بیماران مبتلا به GERD: با وجود فواید فراوان زردچوبه، زردچوبه می‌تواند باعث ناراحتی معده در برخی افراد شود یا علائم GERD را تشدید کند.

زردچوبه

بیماران مبتلا به بیماری های مرتبط با هورمون: مانند سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان یا فیبروم رحم، زردچوبه حاوی کورکومین است که ممکن است مانند عملکرد استروژن عمل کند.

از نظر تئوری، زردچوبه ممکن است شرایط حساس به هورمون را بدتر کند، بنابراین توصیه می شود زردچوبه در بیمارانی که شرایط آنها تحت تاثیر قرار گرفتن در معرض هورمون ها است، با احتیاط مصرف شود.

استفاده از زردچوبه و ناباروری: کورکومین ممکن است باعث کاهش سطح تستوسترون و کاهش تحرک اسپرم در صورت مصرف خوراکی توسط مردان شود، که ممکن است باروری را کاهش دهد، بنابراین زردچوبه باید با احتیاط در افرادی که قصد باردار شدن دارند استفاده شود.

زردچوبه و کمبود آهن: خوردن مقادیر زیاد زردچوبه ممکن است جذب آهن را مهار کند، بنابراین در افراد مبتلا به کمبود آهن زردچوبه باید با احتیاط مصرف شود.

زردچوبه قبل از جراحی: زردچوبه ممکن است لخته شدن خون را کند کند، که ممکن است باعث خونریزی در حین و بعد از جراحی شود، بنابراین باید حداقل دو هفته قبل از جراحی استفاده از زردچوبه را متوقف کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.