راهنمای اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان

چه در حال خرید مبلمان جدید باشید و چه در حال روکش کردن مبلمان قدیمی مورد علاقه خود هستید، انتخاب پارچه یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که باید انجام دهید. با گزینه های بسیار زیاد پارچه در دسترس، می تواند کمی طاقت فرسا شود. رنگ و طرح ضروری هستند، اما حتی قبل از رسیدن به آن نقطه، باید نوع پارچه مناسب را برای مبلمان و سبک زندگی خود انتخاب کنید. از آنجایی که همه افراد علاقه مند به الیاف نیستند، ما این راهنما را برای کمک به شما در تصمیم گیری درست در مورد اثاثه یا لوازم داخلی گردآوری کرده ایم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در این راهنما ما الیاف طبیعی و مصنوعی را پوشش خواهیم داد، اما قبل از رسیدن به آن، دستورالعمل‌هایی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید که برای هر دو کاربرد دارد. یکی از ضروری ترین معیارها در انتخاب پارچه برای مبلمان این است که چقدر می توان از آن استفاده کرد. این در دو مالش اندازه گیری می شود. اگر پارچه بین 8000 تا 10000 مالش دوبل باشد، برای استفاده سبک طراحی شده است و سایش و پارگی روزمره را تحمل نمی کند. پارچه اثاثه یا لوازم داخلی با استفاده متوسط ​​بین 10000 تا 15000 مالش دوبل است. اکثر پارچه های اثاثه یا لوازم مسکونی در این دسته قرار می گیرند و می توانند 10000 تا 25000 دو مالش را تحمل کنند. پارچه‌های تجاری مثل پارچه کرپ مازراتی معمولاً بین 100000 تا 250000 دولایه رتبه‌بندی می‌شوند، اما مگر اینکه خانواده‌ای پرجمعیت و پرجمعیت داشته باشید یا فضای عمومی را مبله کنید، به چیزی به این سنگینی نیاز نخواهید داشت. اگر به دنبال ماندگاری بالا در محیط های خانگی هستید، باید از پارچه های سنگین استفاده کنید که 15000 تا 30000 مالش دوبل است.

بافت همچنین برای مبلمانی که قرار است زمان زیادی را روی آن بنشینید مهم است. پارچه خش دار ممکن است پایان دنیا برای صندلی در مطالعه ای نباشد که هیچ کس روی آن نمی نشیند. اما برای مبل و صندلی راحتی شما که هر روز استفاده می شود، باید راحت باشد. پارچه را روی بازو یا صورت خود امتحان کنید تا زبری را بررسی کنید – پوست سفت‌تر روی دست‌ها ممکن است خراش‌های ظریف‌تری را ایجاد نکند.

پارچه های طبیعی

کتانی

کتان ساخته شده از کتان، یک فیبر طبیعی بسیار قوی است. صاف، نرم و به طور طبیعی براق است. کتانی به طور طبیعی در برابر پر کردن و کثیف شدن مقاومت می کند، اما می تواند به راحتی چروک شود و برای فضاهای معمولی مناسب تر از فضاهای رسمی است. اغلب در ترکیب با پنبه برای کشسانی بیشتر استفاده می شود.

پنبه

پنبه نرم و بادوام است، اما در برابر چروک شدن نیز حساس است و به راحتی کثیف می شود. این یک انتخاب رایج برای روکش‌های لغزنده است، زیرا بیشتر پنبه‌ها را می‌توان با آب و صابون تمیز کرد. به ندرت پارچه مازراتی، اثاثه یا لوازم داخلی 100٪ پنبه ای را پیدا خواهید کرد – این معمولاً بخشی از یک ترکیب است. ترکیبات پنبه ای با بهترین کیفیت معمولاً حاوی 45 تا 60 درصد پنبه هستند.

پشم

پشم یک الیاف طبیعی که از موی حیوانات به دست می آید، انتخابی بادوام برای پارچه اثاثه یا لوازم داخلی است. با این حال می‌تواند کمی خراش‌دار باشد و اگر بخشی از یک ترکیب نباشد، تمیز کردن آن دشوار است و خطر نمد کردن را به همراه دارد. به دلیل این پارچه اثاثه یا لوازم داخلی پشمی در واقع یک ترکیب است.

چرم

چرم ساخته شده از پوست حیوانات، بادوام است و به راحتی مثل پارچه مبلی طرح چرم تمیز می شود. گرچه درجات مختلفی از چرم وجود دارد، بنابراین حتماً به دنبال چرم با دانه کامل یا مرغوب باشید تا مطمئن شوید که بهترین را دریافت می کنید.

پارچه های طبیعی

قیمت پارچه کرپ مجلسی

پارچه های مصنوعی

پلی استر

پلی استر اولین بار در دهه 1950 معرفی شد، یک پارچه مصنوعی با کارایی بالا است که به ندرت به تنهایی استفاده می شود. اغلب می بینید که آن را با مواد طبیعی مانند پنبه و پشم کار می کند. ترکیبات پلی استر استحکام، تمیز کردن آسان و مقاومت در برابر محو شدن، چروک شدن و سایش را فراهم می کند.

مخملی

مخمل می تواند در هر دو دسته قرار گیرد زیرا می تواند از پنبه، ابریشم یا پلی استر ساخته شود که در مبلمان اداری جوان کمتر دیده می شود. مخمل های پلی استر نسبت به همتایان الیاف طبیعی خود دوام بیشتری دارند. اگرچه تمیز کردن آن نسبتاً دشوار است، اما مخمل به دلیل راحتی، بافت و گزینه های رنگی غنی خود متمایز است.

میکروفیبر

یک پارچه پلی استر ترکیبی، میکروفیبر نرم‌تر از جیر است و تمیز کردن آن بسیار آسان‌تر است. از الیاف مصنوعی محکم بافته شده ساخته شده است که دوام و مقاومت در برابر رطوبت را فراهم می کند و در عین حال ویژگی های زیبایی شناختی جیر را حفظ می کند.

ریون

یک ماده مبتنی بر سلولز، ابریشم مصنوعی به عنوان تقلیدی برای ابریشم، کتان و پنبه ساخته شد. بادوام است، اما مستعد چروک شدن است. معمولاً با سایر انواع نخ ها ترکیب می شود تا یک ماده مخلوط مناسب برای اثاثه یا لوازم داخلی ایجاد شود.

سانبرلا

Sunbrella یک پارچه اکریلیک است که در ابتدا برای استفاده در مبلمان در فضای باز ایجاد شد. با این حال، از آنجایی که برای مقاومت در برابر عناصر ساخته شده است، همچنین برای مبلمان داخلی مثل مبل طوسی کرم که ممکن است در برابر ریختن و نور مستقیم خورشید مقاومت کنند، انتخاب خوبی است.پارچه های مصنوعی

پارچه مانتویی تابستانه

بنابراین کدام پارچه برای اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان بهترین است؟ در حالی که در نهایت به موقعیت و نیازهای شخصی شما برمی گردد، اما برخی از افراد پیشتاز برای انتخاب وجود دارند. به طور کلی پارچه های مصنوعی نسبت به پارچه های طبیعی دوام بیشتری دارند، اما ممکن است بافت مورد نظر شما را نداشته باشند. اگر می خواهید پارچه طبیعی انتخاب کنید، چرم بزی یا کتان بهترین گزینه برای شما هستند. اگر به مصنوعی اهمیت نمی دهید، ترکیب پلی استر بهترین راه است. در مورد میزان سایش و پارگی روکش مبلمان با خودتان صادق باشید. عاشق شدن با پارچه آسان است، اما اگر قرار باشد تا چند سال دیگر تعویض شود، واقعاً ارزشش را ندارد. هنگامی که انتخاب محتوای پارچه را به صورت مربعی انتخاب کردید، می توانید به سمت چیزی سرگرم کننده تر بروید، مانند انتخاب رنگ.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.