با استفاده از حوله استخری برق لامع موهای زائد بدن خود را از بین ببرید

استفاده مشترک از حوله های حمام نظیر انواع حوله استخری برق لامع در خانه ها بین خواهر و برادر و همسر رایج است و چون برای تمیز کردن قسمت های مختلف بدن استفاده می شود

به راحتی باکتری ها را از پوست، پشت بدن، اعصاب، دهانه واژن ، زیر بغل و بین انگشتان پا جمع می کنند.

بیماری های عفونی باعث:

از جمله بیماری های ناشی از حوله به موارد زیر اشاره می کنیم:

1. ورم ملتحمه
عفونتی است که در اثر عوامل متعددی روی چشم ها تأثیر می گذارد که مهم ترین آنها استفاده از حوله مشترک با دیگران است و ممکن است ناشی از باکتری یا ویروس باشد.

علائم عبارتند از: درد در چشم، قرمزی، خارش، چرک، و پاره شدن

2. عفونت های پوستی
استفاده مشترک یا استفاده از حوله بدون شستن ممکن است منجر به عفونت های پوستی ناشی از باکتری استافیلوکوک شود و می تواند به صورت راش با ترشحات چرک مانند، تاول یا گال ظاهر شود .

3. سوزاک
از جمله بیماری هایی که حوله ایجاد می کند سوزاک است که ناشی از میکروبی به نام نایسریا گونوره است که با ترشحات واژن در زنان چسبیده به حوله همراه است، ترشحات سفید و غلیظ بوده و با خارش واژن و درد هنگام ادرار همراه است.

4. تریکومونیازیس
از جمله بیماری های ناشی از حوله می توان به تریکومونیازیس اشاره کرد که یک عفونت واژن است که توسط میکروبی به نام تریکوموناس واژینالیس ( تریکوموناس واژینالیس ) ایجاد می شود.

علائم آن شامل ترشح بیش از حد واژن است که بدبو و به رنگ زرد روشن است، درد هنگام ادرار کردن و لکه های قرمز در ناحیه واژن.

5. گال
گال یک بیماری خارش پوستی است که توسط عوامل متعددی از جمله اشتراک وسایل شخصی ایجاد می شود و به صورت تاول یا زخم های کوچک در قسمت های خاصی از بدن ظاهر می شود.

بین انگشتان، سطح داخلی مچ دست، ناحیه کمر، ناف و اندام تناسلی (آلت تناسلی مردان و لابیا در زنان) پخش می شود.

6. تراخم
به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی یا حوله می تواند باعث تراخم شود ، یک عفونت باکتریایی بسیار جدی که در صورت عدم استفاده صحیح می تواند به راحتی منجر به کوری شود.

عفونت به صورت ترشحات چرک مانند چشم همراه با خاراندن قرنیه و ملتحمه و تغییر شکل پلک ظاهر می شود.

نکاتی برای جلوگیری از بیماری های ناشی از حوله
در اینجا نکاتی وجود دارد که باید قبل و بعد از استفاده از حوله، چه در آشپزخانه و چه در حمام، برای پیشگیری از بیماری های ناشی از حوله رعایت کنید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.