بادوام ترین پارچه مبلمان چیست؟

یکی از سوالاتی که به طور منظم دریافت می کنیم این است که “بادوام ترین پارچه مبلمان چیست؟” برای دوام نهایی، انواع خاصی از پارچه چرمی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. با این حال، برخی از مردم چیزی را به جز اتاقی پر از مبلمان چرمی ترجیح می دهند. در این مقاله و پادکست ویدیویی، نگاهی به برخی از بادوام ترین گزینه های پارچه مبلمان خواهیم انداخت.

چه چیزی باعث خراب شدن پارچه مبلمان می شود؟

کثیفی و گرد و غبار این توانایی را دارد که باعث فرسودگی پارچه در طول زمان شود البته در پارچه مبلی طرح چرم این اتفاق سخت تر انجام می شود. این ذرات ریز می توانند خود را در میان الیاف تکی مبلمان شما دفن کنند. اصطکاک بین ذرات کثیفی و پارچه هر زمان که شخصی بنشیند اتفاق می افتد. این اصطکاک مکرر بین در نهایت باعث شکسته شدن الیاف پارچه می شود. برای مثال، به این فکر کنید که یک تکه ریسمان محکم کشیده شده است. اگر به طور مداوم یک سنگ تیز را به جلو و عقب روی سیم بمالید، می‌شکند. هر بار که روی مبلمان می نشینید همین اتفاق برای پارچه شما می افتد.

پارچه مبلمان میکروفایبر

میکروفیبر مصنوعی معمولاً بادوام ترین پارچه مبلمان موجود در بازار امروز است. دوام میکروفایبر را می توان به الیاف بسیار ظریف آن نسبت داد. این الیاف به صورت محکم بافته شده اند تا یک لایه محافظ قدرتمند ایجاد کنند. مبلمانی که با پارچه میکروفیبر مصنوعی پوشانده شده اند، در برابر کثیفی، گرد و غبار و اکثر مایعات کار بسیار خوبی دارند.

بیشتر بدانید: پارچه مبلی ارزان اصفهان

پارچه مبلمان بوم

پارچه بوم دارای بسیاری از همان کیفیت های میکروفیبر است. اما به دلیل الیاف بزرگتر، نرمی و راحتی کلی را قربانی می کند که در پارچه مازراتی لباس مجلسی وجود ندارد. این پارچه با پوشاندن مبلمان فضای باز راه خود را به صنعت باز کرد. مردم متوجه شدند که می تواند در برابر سوء استفاده از طوفان ها، گردبادها و حیات وحش بزرگ مقاومت کند. بنابراین، آنها تصمیم گرفتند که می تواند فرسودگی روزمره مبلمان داخلی را تحمل کند. بوم یک پارچه مبلمان بسیار بادوام است. با این حال، اکثر مردم بافت خشن و عدم راحتی طولانی مدت آن را ترجیح نمی دهند.

پارچه مبلمان نخی و کتان

میکروفایبر و بوم دو تا از بادوام ترین پارچه مبلی جدید هستند. با این حال، پنبه و کتان نیز دارای الیاف بسیار قوی هستند. پنبه و کتان باید محکم بافته شوند تا دوام داشته باشند. یک بافت سفت کمتر به خاک، گرد و غبار و مایع اجازه نفوذ می دهد. بعلاوه، می تواند از گیر افتادن جلوگیری کند. زمانی که الیاف محکم بافته نشده باشند، گیرکردگی ها رخ می دهد. الیاف شل به لباس یا اشیاء دیگر گیر کرده و باعث ایجاد سوراخ در مبلمان شما می شود. در نهایت، این سوراخ های کوچک به طور بالقوه به پارگی پارچه تبدیل می شوند.پارچه مبلمان نخی و کتان

چهل تکه دوزی با پارچه مبلی

چگونه پارچه های بادوام پیدا کنیم

همانطور که می بینید، امروزه گزینه های پارچه بادوام زیادی در بازار وجود دارد. به دنبال پارچه مبلی راحتی باشید که بیشترین دوام را بدون از دست دادن راحتی داشته باشند مانند میکروفیبر، پنبه و کتان. از این گذشته، شما می توانید به سادگی یک مبل سیندربلک بخرید و هرگز نگران فرسودگی آن نباشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.