افزودنی های چای و داده های ژنتیکی

تحقیقات قبلی ارتباط بین مصرف چای سبز و کاهش خطرات مرگ و میر را نشان داده بود، اما یافته های محدود و متناقضی برای مصرف چای سیاه وجود داشت.

برای تیزتر کردن نتایج، محققان به یک پایگاه داده سلامت مراجعه کردند که شامل استخر بزرگی از دوستداران چای سیاه در بریتانیا است.

 

Biobank انگلستان شامل نزدیک به 500000 مرد و زن 40 تا 69 ساله است که در بیش از یک دهه بررسی های بهداشتی را تکمیل کرده اند.

“علاوه بر شیوع بالا و طیف گسترده ای از مصرف چای سیاه گیلان بیوبانک بریتانیا دارای حجم نمونه بزرگ، پیگیری طولانی شد.

اطلاعات در مورد افزودنی های چای و دما، داده های ژنتیکی، و ارزیابی جامع از شیوه زندگی و عوامل خطر بیماری است.” مطالعه گفت.

محققان خاطرنشان کردند که 19 درصد از افراد گروه شش فنجان چای سیاه کیسه ای یا بیشتر در روز می نوشند.

اما مهمتر از آن، حدود 89 درصد از افرادی که معمولاً چای می نوشند در بریتانیا به جای چای سبز، چای سیاه مصرف می کنند.

نمونه بزرگی از مصرف کنندگان چای سیاه به محققان این امکان را داد تا عوامل دیگری را در مصرف چای به غیر از تعداد فنجان ها تجزیه و تحلیل کنند.

آن‌ها همچنین تفاوت‌هایی را در میان افرادی که چای می‌نوشند و شکر و شیر را به فنجان خود اضافه می‌کردند، در نظر گرفتند. آنها همچنین تغییرات ژنتیکی مرتبط با متابولیسم کافئین را بررسی کردند.

پس از تجزیه و تحلیل داده ها، محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که گزارش کرده بودند دو فنجان یا بیشتر در روز می نوشند، 9 تا 13 درصد کمتر از افرادی که چای نمی نوشند، خطر مرگ و میر کمتری داشتند.

آنها گفتند که این ارتباط «در میان شرکت‌کنندگانی که گزارش داده‌اند شیر یا شکر به چای شکسته خارجی اضافه کرده‌اند و در میان افرادی که سرعت متابولیسم کافئین از نظر ژنتیکی کمتری داشتند، مشاهده شد».

(تحقیقات قبلی نشان داده است که ژنتیک ممکن است در سرعت متابولیسم کافئین در افراد نقش داشته باشد.) محققان همچنین دریافتند کسانی که در این مطالعه چای بیشتری می‌نوشیدند، خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی نیز کمتر بود

  • منابع:
    1. Is Black Tea a Healthy Choice?
  • تبلیغات:
  1. تعیین روابط بین اجزای محرک در لیمو
  2. شرکت بورسی افزایش سرمایه در سال 99
  3. حمله ملخ ها به درختان خرما، اقتصاد جنوب را مختل کرد
  4. تاثیرات منفی پیراهن ورزشی برای سلامتی!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.